Detské tapety a ďalšie skvelé riešenia do detskej izby

detske tapety na stenu disney car

Detská izba má pripomínať rajský kút zeme. Má byť nielen fantastická a veselá, ale aj čistá a organizovaná. Ak v najbližšej dobe plánujete zariaďovať izbičku pre deti, prípadne reorganizovať tú pôvodnú, ponúkame niekoľko tipov. Vďaka nim by sa vám malo podariť dosiahnuť maximálnu spokojnosť vašich detí. Vďaka jednoduchým zmenám zatraktívnite a zútulnite ich súkromný priestor naozaj na úrovni. Tapety do detskej izby sú perfektným spestrením každej detskej izby.

Detska fototapeta minie srdceDokonalý svet

Nie vždy sa dá dosiahnuť, aby bol výhľad z okna detskej izby ukážkový a pre deti zaujímavý. Nemusíte sa tým však trápiť, pretože báječnú panorámu im môžete ponúknuť aj inak. Riešením nie práve najideálnejšej situácie sú detské tapety. Je iba na vás a vašich deťoch, či sa rozhodnete pre vesmír, prehistorickú krajinu, podmorský svet alebo pirátsky prístav. V ponuke predajcov je naozaj mnoho variantov. Jednou z alternatív sú aj rôzne nálepky, ktoré ideál dokonalého sveta ešte viac vyšperkujú.

Ideálna farba do detskej izby? Zlatá!

Je síce pravda, že odtiene zlatej si vieme predstaviť lepšie v spálni, pracovni či obývačke, no nemusíte ich obchádzať ani v detskej izbe. O tejto farbe sa totiž zvykne hovoriť, že evokuje nielen pocit lesku a hojnosti, ale aj šťastia. Zlaté nohy skriniek a stoličiek, pozlátené zábradlie na postieľke, lampy či rámy obrazov, možností je naozaj neúrekom. Odborníci na farby pripisujú zlatej aj silu univerzálnej lásky, ktorá zastupuje veľkorysosť a šľachetnosť. V neposlednom rade podporuje transformáciu poznania na pochopenie a pomáha zvládať psychické vypätie. Tvorivosť, energia a optimizmus, ktoré z nej vyžarujú, ju stavajú do pozície vhodného kandidáta pre detské izby.

tapety do detskej izby disney

tapety do detskej izby disney

V ríši Aztékov

Chodíte s deťmi často na stanovačku? Nemáte na to čas a nepatrí to medzi vaše hobby? To však neznamená, že keď niečo nemajú radi vy, musia sa toho zriecť aj vaše deti. Pokiaľ drobci túžia po stane, pokojne im zariaďte izbu v štýle indiánskej rezervácie. Možno postačí aj jeden stan, no pokojne môžete tejto tematike prispôsobiť celkový dizajn. Opäť to môžu vyriešiť tapety alebo drevený obklad na stenách. Po izbe rozvešajte rôzne amulety, ale napríklad aj lapač snov. A čo takto závesy a posteľné obliečky? Vy už určite budete vedieť, ako si s tým poradiť.

Svieža elegancia

Deti a farby tvoria úžasnú harmóniu. V predchádzajúcich rokoch dominovali v detských izbách sýte odtiene, no napríklad aj farba vody, koralov a mäty. Dnes sa situácia zmenila, pretože v popredí sú skôr jemnejšie zemité tóny a slnečné odtiene. Za absolútne top sa pokladá lososová, béžová, broskyňová, ale aj snehobiela či slabučko zelená. Predstavujú totiž sviežu eleganciu v jej neprirodzenejšej podobe. Keďže dnes prežívajú svoj svetlý návrat aj bielizníky, pokojne si obstarajte jeden vo farbe maliny, čučoriedky alebo olivy.

Miesto pre návštevy

Moderní dizajnéri sa prikláňajú k tomu, že je vhodné, ak deťom vyhradíte v ich izbe kútik, kde môžu prijímať návštevy. Ide o akúsi súkromnú mini obývačku. Uznávame, že väčšina domácností zápasí s nedostatkom miesta, ak je to ale  možné, určite na to myslite. Noblesa a vysoký štýl sú pre deti mimoriadne atraktívne. Sme presvedčení, že v predajniach s nábytkom nájdete nejakú malú sedačku, kreslo a konferenčný stolík. Dbajte však na bezpečnosť, pričom stolík by mal byť drevený a v ideálnom prípade okrúhly, aby sa dieťa nezranilo na ostrých hranách.

Filozofia pozitívneho myslenia

Možno sa vám dostala do rúk kniha Tajomstvo, z ktorej ste sa mohli dozvedieť, že úspech v živote ovplyvňuje vo veľkej miere pozitívne myslenie. Dieťa by si preto malo už veľmi skoro zvyknúť na túto filozofiu a pestovať si zdravé sebavedomie. Motivujte ho veselými obrázkami, heslami a mottami. Nepredkladajte mu ale náročné a hlboké myšlienky, skôr niečo v štýle „Ty to zvládneš!“. Jednoducho, snažte sa svoje deti pozitívne naladiť.

 

Ak vám naše dobre mienené rady pomohli, budeme sa tešiť. No možno máte nejaké vlastné zlepšováky. Pokiaľ je to tak, podeľte sa o ne s ostatnými rodičmi.

 

Pridajte komentár