Prečo sa oplatí zamilovať si poschodové postele

multifunkcna poschodova postel so schodikmi

O tom, že deti poschodové postele milujú, netreba pochybovať. Ponúkajú im veľa možností na zábavu a dobrodružstvo, čím sa predchádza napríklad aj ponorkovej chorobe medzi súrodencami. Určite sa však oplatí, ak si ich obľúbia aj rodičia. Medzi základné výhody patrí šetrenie miesta. Nejedna slovenská rodina musí vo svojej domácnosti zápasiť s každým centimetrom. V tomto smere sú poschodové postele tým najlepším riešením. Neprehliadnuteľným benefitom je aj cena. Za poschodovú posteľ, kde sa vyspia dve alebo tri deti, zaplatíte podstatne menej ako za niekoľko samostatných lôžok. Rodičom tiež vyhovuje nový úložný priestor, ktorý vedia poschodové postele ponúknuť. Nemusia teda vypĺňať detskú izbu ďalšími skriňami, čím dokážu znova ušetriť. Výhod je však omnoho viac. Poďme si ich detailnejšie zrekapitulovať.

poschodova postel s pristelkou

poschodova postel s pristelkou

Viac ako štandard

Úspora miesta, príležitosť na mnohé veselé aktivity, úložisko. Tieto plusy sú asi každému dobré známe, okrem toho však môžu byť poschodové postele inšpiratívnym vzdelávacím centrom izby. Deti si iste radi prečítajú knihu na hornom poschodí pod hviezdnatým stropom, prípadne sa utiahnu do počítačového kútika v dolnom poschodí. Najmodernejšie dizajnérske kúsky totiž nepredkladajú iba dvojlôžkové varianty poschodových postelí. Miesto ušetríte aj tak, že pod horným lôžkom umiestnite napríklad písací stolík s počítačom. Menšie deti uvítajú určite šmykľavku alebo stan. Väčšina izieb je zariadená dvojrozmerne, pričom zostáva množstvo priestoru nevyužitého. Práve poschodová posteľ ponúka trojrozmerné usporiadanie, kedy môžete pár metrov využiť hneď na niekoľko vecí. Je zrejmé, že získate viac ako pri štandardnom rozmiestnení nábytku.

Sychravé dni sa budú zvládať ľahšie

Rodičia sa iste potešia, ak sa ich deti rozhodnú tráviť čas radšej na čerstvom vzduchu ako pri počítači. Občas im to ale počasie nedovoľuje a môžu byť z toho nervózne. Multifunkčná poschodová posteľ so zábavnými komponentmi vyrieši aj tento problém. Decká sa iste radi zahrajú na stroskotanú pirátsku loď alebo raketu brázdiacu vesmír. Ani čítanie či maľovanie v stane alebo v tuli vaku nemusí byť na zahodenie. Takto budú spokojní drobci, ale aj rodičia.

Zbližovanie a sociálne návyky

Poschodová posteľ sa umiestňuje zväčša do spoločnej izby súrodencov. Aj keď vás trápi, že nemôžete svojim deťom dopriať samostatné izby, určite by ste si tým nemali príliš lámať hlavu. Obývanie spoločného priestoru vytvára výborný základ pre život. Deti sa učia deliť o veci, stávajú sa skromnejšie, no v prvom rade to napomáha ich socializácii. Je dokázané, že deti podobnej vekovej kategórie, ktoré vyrastali v spoločnej izbe, majú pekný vzťah aj v dospelosti. Zábavná a praktická stránka poschodovej postele ich spolupatričnosť iba utuží.

 

Tak už viete, prečo sa oplatí zamilovať si poschodové postele?

 

 

 

 

Pridajte komentár