Prebaľovacia komoda je užitočná vec

Prebaľovacie komody sa tešia v posledných rokoch veľkej obľube, a to najmä z toho dôvodu, že dokážu mamičkám mimoriadne uľahčiť proces prebaľovania. Žijeme modernú dobu, a preto by sme mali hľadať modernejšie riešenia tradičných úkonov. Pri prebaľovaní sa musí mamička neustále zohýbať, čo je extrémna záťaž pre jej chrbticu. Je síce pravda, že prebaľovacie komody nepatria do základnej výbavy mladých rodín, no určite stojí za zváženie obstarať si ich, pretože môžu byť skutočne nápomocné. Prebaľovacia komoda je vynikajúcim doplnkom do každej domácnosti.

Multifunkčnosť

Aj keď medzi prioritné benefity prebaľovacích skriniek patrí eliminovanie záťaže chrbtice, určite to tým nekončí. Pokiaľ naučíte svojho drobčeka na to, že prebaľovať sa bude iba tu, zvykne si a čas venovaný tejto činnosti strávi pokojne. Opäť je to všetko o trpezlivosti a návykoch, ktoré sú pri deťoch dôležité. Ak by ste dieťa prebaľovali na posteli alebo gauči, veľmi rýchlo by sa mohlo stať, že začne pobehovať po byte so slabo očisteným zadočkom. S prebaľovacími komodami toto nehrozí. Mamičky iste ocenia aj praktický úložný priestor, ktorý takéto skrinky ponúkajú. Takto môžete mať všetko potrebné po ruke. Plienky, krémy, olejčeky, vlhčené obrúsky či náhradné oblečenie budú na jednom mieste. Čo sa týka materiálu, dovolíme si odporučiť drevo, pričom plast a kov nemajú takú stabilitu, no ani dostatok odkladacieho miesta. Plusom drevenej prebaľovacej komody je i fakt, že ju nemusíte po odrastení dieťaťa vyhadzovať. Celkom pokojne ju použite ako súčasť klasického nábytku v detskej izbe. Aby to mali rodičia ešte o niečo jednoduchšie, k dispozícii sú aj modely s kolieskami a zabudovanou vaničkou. Skvelé, nemyslíte?

Podľa vlastných predstáv

V prípade, že by ste prebaľovacie komody uvítali, no kvôli nedostatku miesta si ich nemôžete dovoliť, máme aj iné riešenia. Zvoliť si môžete samostatný sklápací pult, no skvelou alternatívou je i možnosť nechať si vyrobiť skrinku na mieru. Vyberte si veľkosť a farbu tak, aby tento kúsok zapadol do interiéru bytu. Ak si potrpíte na pohodlie a praktickosť, takáto investícia sa jednoznačne oplatí. Pozor ale na to, aby ste dieťa nenechali na prebaľovacom pulte za žiadnych okolností bez dozoru. Keďže sa nachádza niekoľko metrov nad zemou, mohlo by to byť dosť nebezpečné.

Keď to nejde inak

Pre rodiny, v ktorých prebaľovacia komoda neprichádza z nejakých dôvodov do úvahy, sa ako ideálne riešenie ukazuje čalúnená prebaľovacia podložka. Môžete ju umiestniť napríklad na práčku alebo umývačku riadu. Dôležité však je skontrolovať úchyt. Pripevniť ju môžete aj k detskej postieľke, no jej praktickosť nebude nikdy taká ako pri kompletnej skrinke. Okrem toho, že ju musíte neustále skladať a rozkladať, je potrebné so sebou nosiť aj vak s vecami potrebnými k prebaľovaniu. Občas je tiež nutné prebaliť dieťa tam, kde sa práve nachádza. V takýchto prípadoch sa hodí najlepšie jednorazová hygienická podložka.

 

Keďže na mamičku býva toho navaleného neraz až nad hlavu, je dobré vedieť, ako si svoje mamičkovské povolanie na plný úväzok uľahčiť.

 

 

 

 

Pridajte komentár