Detská izba a rok 2015

detska izba cars

O význame zdravého spánku sa už toho napísalo mnoho. No čo sa týka detí, nie je toho nikdy dosť. Plnohodnotný a kvalitný spánok je základom ich zdravia. Pokiaľ trpia jeho nedostatkom, sú nervózne, nesústredené, ale aj hyperaktívne a agresívne. V prípade, že ste v týchto negatívach spoznali svoje dieťa, je čas zamyslieť sa nad dĺžkou jeho dobrého spánku. Je to síce paradox, no ak dieťa spí menej ako naozaj potrebuje, je oveľa energickejšie, pretože sa otupuje jeho zdravé vnímanie. Ako uviedla nedávna štúdia, nevyspaté deti menej športujú, no oveľa viac sa prejedajú. Z toho vyplýva, že nám pribúda obéznych detí. Týmto sme sa však chceli dopracovať k tomu najpodstatnejšiemu, a teda k základnému vybaveniu izieb pre deti, ktoré predstavuje kvalitná detská posteľ. Deti v nej strávia veľa času, preto netreba jej výber podceňovať. Možno práve nesprávne zvolený typ postele má za následok pokles kvality spánku dieťaťa. V tomto článku predstavíme trendy v interiéry detských izieb pre rok 2015, no troška sa budeme venovať i posteliam.

Dizajnérske trendy neobchádzajú ani detský nábytok

Bezpečnosť detského nábytku je prvoradá, a preto tvorí tiež základ všetkých trendov. Okrem toho nám však rok 2015 prináša aj nadčasovosť a jednoduchosť, no v neposlednom rade je to i orientácia na ekológiu. Z toho vyplýva, že budú dominovať prírodné materiály a praktická stránka zariadenia. Pestré farby zostávajú tradičnou klasikou, ale odporúča sa skombinovať napríklad farebné steny alebo závesy s neutrálnym odtieňom nábytku. Prevládať bude najmä biela. Dizajnéri nevynechali ani úložný priestor pre hračky, oblečenie a školské potreby. Moderná izba pre deti je riešená tak, aby podporovala predstavivosť a rozvíjala fantáziu. Zelenú majú preto postele v tvare lodí, áut alebo mušlí. V popredí je opäť aj poschodová posteľ. Absolútne TOP zostáva nábytok z masívu. Drevo neobsahujúce chemické prímesí sa javí ako skutočne vhodná alternatíva. Okrem toho je takéto zariadenie pevné, stabilné, a teda pripravené odolávať detskému nátlaku. Experimentovať si môžete dovoliť s farebným plastom, ale aj s doplnkami z textilu. Tu sa otvára skutočne široká škála možností a je už na každom z nás, čo je už veľa a čo ešte pôsobí príjemným dojmom.

Priestor pre netradičné riešenia

Obrovský boom sa rozpútal okolo atypicky riešených postelí. Zákazníci si doslova zamilovali multifunkčné postele, ktoré sa tento rok dostali aj medzi vrcholové trendy. Deti vďaka takýmto posteliam získavajú nielen výnimočný priestor na spánok, ale i pre hru, ukladaniu svojich vecí a podobne. Takéto multifunkčné postele dokážu ušetriť mnoho miesta. Javia sa tiež ako ideálne riešenie do menších izieb.

Určite nie je ľahké zorientovať sa v neustále meniacich novinkách bytovej architektúry. No občas stačí počúvať iba svoje srdce (či srdce svojich detí) a určite vytvoríte pre svoje dieťa tú najkrajšiu izbu snov. Detská izba to je miesto, kde sa vaše deti musia cítiť ako vo svojom kráľovstve. Web www.detskapostel.com s tým všetkým záujemcom rád pomôže.

Foto: Pinterest

Pridajte komentár