Moderná detská izba 2016

Aké detské izby budú moderné budúci rok?

Rok 2016 prenesie do detských izieb prvky klasickej rozprávky. Pôjde o akýsi comeback romantickej dokonalosti dobových spální. Dovolené bude experimentovať v zdobení lustrov, nábytku do detskej izby, podlahy a stropu, ale aj závesov a posteľných obliečok. Do vedenia sa dostane baldachýn, čipky a vyrezávané ornamenty. Aj keď sa môže zdať, že takýto štýl je vhodný skôr pre dievčenské detské izby, netreba sa nechať pomýliť. K dispozícii budú aj riešenia pre malých džentlmenov. Komu by sa to však zdalo príliš presladené, môže sa naladiť na druhú trendovú vlnu, ktorou bude dobrodružný pohľad do budúcnosti. Plánujete v najbližšom čase zariaďovať osobný priestor pre vaše ratolesti? V tom prípade čítajte ďalej…

Harmónia luxusu a pokoja

Keďže klasický štýl prináša so sebou istú dávku noblesy, doprajete dotyk luxusu aj tým najmenším členom rodiny. Zároveň však nepôjde o nič okázalé, skôr jemne decentné a nanajvýš pokojné. Dominovať budú jemné farebné odtiene a celkom jednoduchý drevený nábytok zvýraznený prirodzenými ornamentmi. Všetky doplnky v takejto detskej izbe by mali vysielať signál kreatívnych klasicistických nápadov. Niektorí dizajnéri sa nechali počuť, že takýto štýl je pre dieťa až príliš vážny, no keďže zohľadňuje ergonómiu, bezpečnosť a praktickosť, je pre moderné deti absolútne vyhovujúci.

Elegancia, ktorá evokuje slušné správanie

Patrí sa upozorniť na to, že detské klasicistické izby nebudú kópiou dobovej spálne, pracovne či knižnice, ktoré sú určené výhradne pre dospelého jedinca. Nepôjde iba o vysoký štýl, ale tiež o snahu vytvoriť útulné prostredie, ktoré má podčiarknuť dôkladnosť. Tá sa totiž pokladá za hlavnú črtu klasicizmu. Jej využitím sa vyhnete neuváženej ľahkomyseľnosti. Dieťa si aj prostredníctvom takejto izby osvojí estetické vlastnosti prostredia okolo seba. Nielenže sa mu bude pohodlne spať, zároveň nadobudne pocit hrdosti na miestnosť, ktorá patrí iba jemu. Je dobré, ak si dieťa zvykne na eleganciu už v skoršom veku, pretože aj to mu môže pomôcť vyformovať sa na vznešeného a slušne vychovaného človeka.

Odchýlenie od tradičných prvkov

Sme presvedčení, že viaceré rodiny si klasicistický štýl zamilujú, no pokojne ho môžete zmiešať aj s iným prvkami. Je dovolené odchýliť sa smerom k secesii, ale využiť smiete aj vysoko futuristické elementy. Ak totiž dieťa túži po poschodovej posteli so šmýkačkou, bez problémov mu môžete vyhovieť, a to aj v prípade, že ste sa rozhodli nasledovať štýl La Princesa. Pokiaľ vás ale skôr láka niečo modernejšie, nechajte sa viesť druhým horúcim trendom budúceho roka, ktorým bude akési zrkadlo do budúcnosti. Detská izba je to čo bude kráľovstvom Vaších detí pár rokov, preto si určite vyberajte poriadne !

Ako zo sci-fi príbehu

Keďže detská izba plní viacero dôležitých úloh v živote dieťaťa, mala by v prvom rade odrážať jeho túžby a pocity. Pokiaľ v nej nie sú obsiahnuté žiadne predmety, ktoré majú evokovať dobrú náladu a zábavnú atmosféru, nikdy nebude plniť svoj účel. Ak teda vaše deti milujú všetko fantastické a zaujímajú ich vízie budúcnosti, potom urobíte dobre, ak stavíte na moderný dizajn. Posteľ v tvare vesmírnej lode či lietajúceho auta, hviezdna obloha na strope, hojdacia sieť, stany, tapety s motívom misie na mesiac, tobogany a iné skvelé drobnosti garantujú unikátny zážitok. Bytoví architekti odporúčajú tiež praktické vysúvacie stoly a pohodlné tuli vaky. Je dovolené porušovať všetko zaužívané. Farebné ceruzky, knihy a hračky nemusia byť vzorne uložené v policiach, pokojne pre ne pripravte veselé vrecká a zaveste ich na posteľné zábradlie.

 

Čo na to hovoríte? Ktorý štýl vás zaujal viac? Nech už je to akokoľvek, veríme, že sa vám podarí nájsť s deťmi ten najlepší kompromis. Držíme palce!

 

 

Pridajte komentár