Prečo si zamilovať detské koberce?

Prečo si zamilovať detské koberce?

Deti potrebujú k šťastnému životu nielen lásku, ale aj priestor a pocit slobody. Aj preto sa s takou obľubou hrávajú na zemi. Nachádzajú tu ideálne ihrisko a možnosti na objavovanie. Na túto skutočnosť by ste nemali pri zariaďovaní bytu zabúdať, ani sa snažiť dieťa zo zeme dostať na iné miesto. Hoci je dnes v móde zbavovať sa kobercov a inklinovať k iným podlahovým riešeniam, na detské koberce  sa určite neoplatí zanevrieť. Vďaka ním sa totiž môžu deti cítiť na zemi nielen pohodlne, ale aj bezpečne. Koberec totiž tlmí nárazy a chráni dieťa pred nachladnutím. Na trhu sú k dispozícií tiež viaceré skvelé modely s mimoriadne kreatívnymi riešeniami. Ako vidíte, koberce majú stále svoje miesto v našich domácnostiach. V nasledujúcich riadkoch si bližšie rozoberieme ich benefity.

Vynikajúci štart do nového dňa

Ak už aj chcete riešiť svoju domácnosť bez kobercov, minimálne v detskej izbe by ste mali nad nejakým pouvažovať. Ideálne je umiestniť ho v strede izby a tesne pri posteli. Keď sa dieťa ráno zobudí, jeho prvý krok by mal byť príjemný. Dotyk tepla ho správne naladí a vytvorí skvelý štart do nového dňa.

Mäkké pristátie

Je naozaj veľmi smutné, že niektoré deti sú ukrátené o výhody komfortného koberca. Bytoví dizajnéri upozorňujú, že je takmer nemysliteľné, aby v rodine s malými deťmi niečo tak dôležitého ako koberec chýbalo. Nič sa predsa nevyrovná tomu úžasnému pocitu, keď sa s dieťaťom natiahnete na podlahu a odrazu sa cítite tak bezstarostne. Zabudnite na vážnosť, aj rodičia sa predsa môžu z času na čas uvoľniť. Zahrajte sa s deťmi na zemi, smejte sa a vzájomne si venujte dobrú náladu. Učíte svojho drobčeka chodiť po vlastných? V tom prípade bude iste lepšie, ak sa vyvarujete tvrdým pádom. Robte túto dôležitú činnosť na mäkučkom koberčeku.

Koberce, ktoré vzdelávajú a prebúdzajú fantáziu

Určite netreba pripomínať, že v prípade detských kobercov nejde iba o dizajnový prvok. Môžu nám toho ponúknuť oveľa viac. Kreatívne motívy rozvíjajú detskú fantáziu, vytvárajú priestor pre nové hry, ale dokážu i celkom schopne vzdelávať. Kobercová autodráha je už zabehnutá klasika, no v súčasnosti boduje napríklad aj kobercové puzzle. Keďže vývoj sa v tomto smere ani zďaleka nezastavil, dá sa predpokladať, že ešte sa máme na čo tešiť.

Odhlučnenie

Medzi prednosti kobercov patrí aj schopnosť tlmiť hluk. Pri deťoch túto skutočnosť iste oceníte. Máte nervóznych susedov, ktorým prekáža bezstarostný detský džavot? Vyriešte to kobercom, ktorý ho citlivo zafixuje. Ide teda aj o skvelú investíciu pre rušné domácnosti.

Rehabilitácia kobercov

Aj keď bola v posledných rokoch narušená dobrá povesť kobercov, odborníci zaoberajúci sa alergiami ich rehabilitovali. V súčasnosti môžu s istotou tvrdiť, že koberce sú nielen príjemnejšie ako parkety, ale tiež zdravšie. Voľakedy sa im vyčítalo, že sú skvelou živnou pôdou pre roztoče a koncentráciu nečistôt. Ukázalo sa ale, že pri kvalitnej starostlivosti môžu byť koberce a behúne oveľa šetrnejšie k nášmu zdraviu ako parketová podlaha. Schopne totiž znižujú koncentráciu jemného prachu, ktorý sa voľne rozptyľuje po izbách.

 

Možno si ešte spomínate na svoje detstvo, keď ste hrou na koberci príjemne prečkali sychravé dni. Prečo by ste to teda nemali dopriať svojim deťom? Sme presvedčení, že ak sa rozhodnete pre detské koberce, stanú sa neodmysliteľnou súčasťou Vašej domácnosti.

 

3 Comments

  1. Koberce sú určite super vec-dieťa sedí na makkom a teplom, ale v súčasnosti, keď má skorto každé dieťa alergie nie sú príliš vhodné. My sme dlho zvažovali ako deťom „zatepliť“ podlahu v izbičke a nakoniec sme sa rozhodli pre podložky Parklon z Lalalu. Sú krásne farebné ale hlavne zdravotne nezávadné a ľahko sa udržiavajú v čistote.

    Reply
  2. Asi si myslela lalalukids. Tiež ju máme odtiaľ s obrázkom cesta do školy. Je krásne farebná, maličkej sa páči a keď bude staršia, može sa pri nej učiť anglické slovíčka 🙂

    Reply

Pridajte komentár